Murat AKGÜL Yapmak zor, Yıkmak kolay
Yazı Detayı
04 Temmuz 2021 - Pazar 11:17
 
Yapmak zor, Yıkmak kolay
Murat AKGÜL
mardinhabergazetesi@gmail.com
 
 

Mardin’de yıllardır yıkmak kadar kolay olan hiçbir şeyin olduğunu görmek acı verici olsa da değişen bir şeyin olmadığını da görmek üzücü.

Devasa otoparkların inşaatı yapıldı, Cumhuriyet Meydanı alt üst edildi. Ucube bir alt geçit yapıldı. Bunun yanı sıra birçok hata arka arkaya geldi. Yeni gelen Vali Mahmut Demirtaş bile durumun vahametini görünce ben nasıl bir memlekete geldim diye içinden geçirmiştir diye düşünüyorum. Yıllardır kendi memleketlerine dahi sahip çıkamayan insanlarla karşılaşmak eminim ki Vali Demirtaş’ıda şaşırtmıştır.

Bir Bakan geliyor ve tüm bunlara muhatap kalıyorsunuz. Düşünün ama bu olayın sorumlusunun kesinlikle sayın vali Demirtaş ile bir alakası yok bunu yakinen bilenlerden biriyim.

Yıllardır avazımız çıktıkça bağırıyoruz. Bu şehrin ileri gelenlerine STK’larına ve insanlarına ama ne yazık ki birkaç şovenist gösteriş dışında sahada görmediğimiz STK’lar sadece kendi çıkarları için kullandıkları koltuklarını korumak adına sesiz kaldılar. Mardin’de yaşanan bu kadar çirkinliğe müsaade edenler elbet bir gün karşılığını bulacak bu umutla da bekliyoruz.

Bir dip not olarak şunu da ekleyeyim biz doğrunun yanında olmaya devam edeceğiz, fakat aldığımız bazı duyumlara göre bazılarının çıkar deliğine çomak soktuğu için Valinin ilk kararnamede gönderilmesi için bazı kişilerin uğraştığını duydum. Umarım böyle bir çalışma olmaz. Mardin’in iyi bir temizliğe ihtiyacı var. Bu temizlik bana bile dokunsa razıyım çocuklarımızın geleceği temiz olsun yeter ki bu kadar kirliği bir gazeteci olarak kaldıramıyorum.

 

 
Etiketler: Yapmak, zor,, Yıkmak, kolay,
Yorumlar
Haber Yazılımı