Botan DALMIŞ Komşu Ülkemiz Gürcistan’a Gitmek İçin Beş Neden!
Yazı Detayı
26 Ağustos 2021 - Perşembe 15:10
 
Komşu Ülkemiz Gürcistan’a Gitmek İçin Beş Neden!
Botan DALMIŞ
[email protected]
 
 
Yeni yerler görmek istiyorsanız şansınızı yurt dışında denemeye ne dersiniz? Birçok kişinin gitmek istediği ancak hakkında pek fazla bilgi sahibi olmadığı Gürcistan’ı yeni seyahat rotanız olarak size ısrarla tavsiye ediyoruz. BloggerBotan Dalmış; neden Gürcistan’a gitmeniz gerektiğine dair çok işinize yarayacak tavsiyeler veriyor: 
• Euro ve Amerikan doları kurundaki artıştan endişe ediyorsanız Gürcistan’ın size bu konuda sorun yaratmayacağını söyleyebiliriz. Tiflis; Gürcistan’ın başkenti olmasının yanı sıra aynı zamanda son derece ucuz bir şehir! Buna ek olarak, ülkemizin Gürcistan ile yapmış olduğu vize anlaşmasından dolayı yalnızca kimliğinizle bile Tiflis’e gitme şansına sahip oluyorsunuz. 
• Gürcistan; diğer Avrupa ülkeleri gibi saatlerinizi trafikte harcamak zorunda kalacağınız bir ülke değil! Şehri bisikletiniz ile istediğiniz gibi gezebilirsiniz. Bilhassa Tiflis’te şehrin çok sayıda noktasında bisiklet istasyonlarının olduğunu söylemeliyiz. Bir başka deyişle, bisikletinizi istediğiniz bir noktadan alıp başka bir istasyonda bırakma şansınız bulunuyor. Özellikle kıyı boyunca gezmek, Gürcistan şehirlerindeki tarihi ve turistik yerleri görmek adına bisiklet çok işinize yarayacak. 
• Gürcistan; birçok Avrupa ülkesinden geri kalmayacak kadar gelişmiş bir ülke! Özellikle ülkede çok sayıda müze ve galerinin olması ciddi bir avantaj! Batı Avrupa ve Rus sanatının nadide eserlerine tanıklık edebileceğiniz RezoGabriadzeMarionette Tiyatrosubaşta olmak üzere TsmindaSameba Katedrali, Feniküler, Georgian Ulusal Müzesi gibi yerleri muhakkak gezmelisiniz. Buna ek olarak, Eski Tiflis Şehir Merkezi’ne uğramadan Gürcistan tatilinizi asla sonlandırmayın! 
• Lezzetli şaraplar içmek istiyorsanız bunun için en doğru adres Gürcistan! Gürcistan vatandaşları; şarabın mucidinin kendileri olduğunu düşünüyorlar. Farklı ülkelerden tepki görseler de aslında bu fikirlerinde bir hayli haklılar! Bundan yedi bin yıl öncesine dayanan şarap üretiminin Gürcistan tarihi için hayati bir öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Tiflis’te başka hiçbir şeyde rastlamayacağınız kadar lezzetli Gürcü şaraplarını tadabilirsiniz. 
• Gürcistan’a kadar gelmişken şehrin lezzetlerinden tatmadan gitmek olmaz! Acar haçapurisi, phkhali ve hıngal gibi yöresel lezzetleri tatmadan dönmeyin! Gürcü mutfağı; Karadeniz mutfağına benzediği için yemek konusunda herhangi bir sıkıntı çekmeyeceksiniz. 
 
Etiketler: Komşu, Ülkemiz, Gürcistan’a, Gitmek, İçin, Beş, Neden!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı