Serkan KURT Gitme Vakti
Yazı Detayı
05 Kasım 2021 - Cuma 11:36
 
Gitme Vakti
Serkan KURT
[email protected]
 
 

Hayatın akışını bir an unutup kendimize dönsek bir gün. Etrafımızda dolaşan kuşları görsek, bahçelerde boy gösteren gülleri koklasak, kaldırımda uzanmış bir kediyi kucağımıza alsak… Ne kadar çok gam bıraktık hayatın akışına. Mutluluklarımızı hayata teslim ettik umarsızca. 

Ömür denilen hayatta bir o yana bir bu yana savrulmayı unuttuk. Daha çok elvedalar yaşadık. Gittik hep, bir daha dönemedik. Gidenleri hiç sormadık. Söylenen her sözü hatırlamaz olduk. Gittikçe kimsesizleştik bu vakur bakışlardı. Kayıp giden anılar karanlığın duygu deryasında boğuldu. Okyanusun içinde bir dalgada gözden ıraklaştı. Geride bıraktığımız gözyaşlarımız bir bir kurudu. 
Kim olduğumuzu, nereye aktığımızı bilmeden yol aldık. Yoktuk artık biz. Yoktuk, hiç yaşamamışız gibi, hiç sevmemiş, hiç gülmemiş, hiç …
Kendi duvarlarımızı yıkmaya çalıştıkça enkazda kalır olduk. Ne garip değil mi? Uzadıkça umutlanıyor sabahlarımız. Gölgemiz arkadaşımız oldu, yalnız yapayalnız kaldık. Ne çok baharlar, ne çok kışlar, ne çok yazlar geçti hayatımızdan. Hep bir yanımız kaskatıydı. Sadece öfkeler biriktirdik, yokluklar biriktirdik. 
Son bir nefesi çekip diyar diyar gitme vaktidir. Şimdi mutlu bir tebessümü geride bırakıp gitme vakti. Ne ayrılıklara doyduk ne sevdalara. Kimsesizleşip giden yalnızlık, arkasına bir kez olsun bakmadı. 
Kendi hayatımızın fırtınası olduk. Ne fırtınalı rüzgarlar geçti içimizden. Bir bir alıp götürdü kırılmış anılarımızı. Hiçbir resim birleştiremedi. 
Yaşarken anlaşılmıyoruz, giderken hatırlanır sözlerimiz. Nasıl hatırlanmak istiyorsak öyle yaşıyoruz. Böyle zamanlarda bir avuçtur insan. 
Sözü tutulmalı her gidenin, sözü tutulmalı..

 
Etiketler: Gitme, Vakti,
Yorumlar
Haber Yazılımı