Murat AKGÜL Boş vekile ihtiyaç yok
Yazı Detayı
22 Ocak 2021 - Cuma 03:05
 
Boş vekile ihtiyaç yok
Murat AKGÜL
mardinhabergazetesi@gmail.com
 
 

Mardin özelinde almak istemezdim ama maalesef günümüz şartlarını da göz önüne alarak seçilmiş milletvekillerimizin maharetlerine bakınca boşa sandığa gidiyoruz gibi büyük bir handikapla karşılaşıyoruz.

İktidara 2 vekil veriyor il ama 2’side bir birinden yoksun yani ikisi de hem halktan kopuk hem de halkın içinden olmayan insanlar Mardin’e faydalarına bakalım dersek elle tutulur tek bir icraatları yok zaten seçimde ki vaatlerde havada kalan iki vekili Mardin’e bir kazanımları da yok.

 Şimdi herkes şunu diyecek, HDP vekillerini neden eleştirmiyorsun onların ne faydası var onlar iktidar değil demem yetecek mi, bilmem ama iktidar beni ilgilendirir muhalefet değil ki zaten muhalefettekilerin de iktidardakilerinden farkı yok maaşlarında da bir fark olmadığı gibi neden sandığa gideriz inanın onu bende anlamış değilim.

Konuya gelecek olursak bu var olmayan İktidar vekillerine 3 sorum olacak

1 Ne olacak bu Mardin’in içler acısı ve kanayan yarası ‘Eğitim’

2 pandemi öncesi çok yüksek olan ve aş iş bulamayan işsizlikte birinci sıradaydık bu oran 2 katına çıktı herhangi bir öneriniz var mı?

3 Şehrinize gerçekten sahip çıkıyor musunuz?

Gerçi bu sorulara cevap verecek cesaretiniz var mı bilmem olacağını da düşünmüyorum.

Açıkçası bugüne kadar seçilmişlerin Mardin’e zararından başka bir faydası olduğunu da düşünmüyorum.

Varsa sahada gördüğünüz biri bana da söylesin vatandaşlarla iç içe ve sorunlarının çözüldüğünü gören haklarını bizde teslim edelim. Ama ne yazık ki dışarıdan edindiğimiz tek izlenim her koyun kendi bacağından azılır hesabındalar.

 

 
Etiketler: Boş, vekile, ihtiyaç, yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı