Zinciriye Medresesi’ne artık giriş ücretli fotoğraf ve kıyafete kısıtlama geldi
Haber
13 Eylül 2021 - Pazartesi 12:22
 
Zinciriye Medresesi’ne artık giriş ücretli fotoğraf ve kıyafete kısıtlama geldi
AKP’li eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın kurduğu Birlik Vakfı’na devredilen tarihi Zinciriye Medresesi’nde, “aykırı poz” ve “kıyafet” kısıtlaması getirildi.
gündem Haberi
Zinciriye Medresesi’ne artık giriş ücretli fotoğraf ve kıyafete kısıtlama geldi

Mardin’in Artuklu ilçesinde bulunan Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait 600 yıllık tarihi Zinciriye Medresesi, Ocak ayında AKP’li eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın kurduğu Birlik Vakfı’na devredildi. Vakfa devredilmesiyle uzun bir zamandır kapalı olan medreseye, sadece belirli kişilerin girişine izin verildi. Bir süre sonra başkanlığını Artuklu Üniversitesi eski Rektörü Ahmet Ağırakçe’nin kuzeni olan Şeyhmus Ağırakçe’nin yaptığı Birlik Vakfı Mardin Temsilciliği, medreseye taşındı.
 
 
 
ÜCRETLİ YAPILDI
 
 
Önceki günlerde tamamen ziyarete açılan medresenin avlusu kafeteryaya çevrilirken, mescit dışında kalan çatı ve yaşam havuzunun bulunduğu alanlar ücretli hale getirildi. Ücretli yapılan bölümler nedeniyle avlunun belirli kısmı da çitle çevrildi.
 
 
 
 
FOTOĞRAF VE KIYAFET KISITLAMASI
 
 
Medresede fotoğraf çekimleri ve mescit bölümüne girişlere de bir takım kısıtlamalar getirildi. Medresenin güvenlik sorumlularından alınan bilgilere göre, medrese içinde ve çatısında vakıf yönetiminin “aykırı pozlar” olarak belirlediği fotoğrafların çekilmesi engellenecek. Mescit bölümü, kıyafeti “uygun” olmayan, mini etek giyen kişilerce ziyaret edilemeyecek. 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Zinciriye, Medresesi’ne, artık, giriş, ücretli, fotoğraf, ve, kıyafete, kısıtlama, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı