Saadet Partisi İlçe Başkanı İlhan basınla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu
Haber
24 Eylül 2021 - Cuma 13:58
 
Saadet Partisi İlçe Başkanı İlhan basınla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu
Saadet Partisi Kızıltepe İlçe Başkanı İlhan Kızıltepe ilçe olağan kongresi öncesi basın mensupları ile buluştu.
politika Haberi
Saadet Partisi İlçe Başkanı İlhan basınla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu

Saadet Partisi (SP) Kızıltepe İlçe Başkanı Hacı İlhan Cumartesi günü düzenlenecek olan Saadet Partisi Kızıltepe ilçe olağan kongresi öncesi basın mensupları ile buluştu.

Kongre’ye Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun da katılacağını açıklayan Başkan İlhan SP üye ve delegelerinin yanı sıra Kızıltepelileri de genel başkanlarını dinlemeye davet ettiğini belirtti.

Kongrede Kızıltepe’nin yıllardır bitmeyen sorunlarını olduğunu ve bunları dile getireceklerini açıklayan Başkan İlhan şunları söyledi:

“Mardin ekonomisi Tarım ağırlıklı onun için en büyük sorunumuz enerji sorunu, özelleştirilen bir şirket bugün çiftçiye zülüm yapmaktadır. Harcamanın üzerinde tahakkuk eden faturalar ile halk perişan edilmiş bu hukuksuzluktur. Kesinlikle DEDAŞ denetlenmelidir, parti olarak önerimiz kurumun kamulaştırılmasıdır.

İkinci büyük sorunumuz yıllarca bitmeyen GAP sulama projesidir. Projenin tamamlanmasıyla enerji sorunu da ortadan kalkacak. İstanbul’da denizin altından yollar yapılıyor, Kıbrıs’a borular döşeniyor. 2021 yılındayız ancak 30 yıldır bir GAP maalesef bitmiyor ve bitmeyecek gibi görünüyor.

Diğer bir sorun Çevre yolu, İpekyolu Türkiye’nin en işlek yollarından bir tanesi. İran, Irak ve Suriye’ye bu yoldan araçlar gitmekte ve her gün kazalar yaşanmakta ölümlere yol açmakta. Kızıltepe’nin önemli sorunlarından biri de uyuşturucu ve kumar, Emniyetten bu konuya ciddi bir şekilde eğilmesi gerekir.

İlçemizin bir başka sorunu ise Kayyum yönetimi, her şeyi çözmek için geldikleri halde hem büyükşehir hem ilçelerde bitmeyen yollar çalışmalar vatandaşı rahatsız etmekte. Yollar bir gün doğalgaz için bir gün su için bir gün elektrik için kazılmakta, yap boz ile sorunlar bir türlü çözülmüyor. Biz parti olarak halkın iradesinin yok sayıldığı kayyuma karşıyız. Hesap soran yok hesap veren yok belediyelerin mutlaka denetlenmelidir.

Erbakan hocamızın bir sözü vardı ‘5 yılda geçse 50 yılda geçse Saadet Partisi iktidara gelecektir’ İnşallah Saadet Partisi iktidarında ülkenin tüm sorunları çözülecektir."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Saadet, Partisi, İlçe, Başkanı, İlhan, basınla, bir, araya, gelerek, açıklamalarda, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı