Nusaybin’de Eğitim-Sen’den öğretmenler anısına futbol turnuvası
Haber
11 Ekim 2021 - Pazartesi 10:47
 
Nusaybin’de Eğitim-Sen’den öğretmenler anısına futbol turnuvası
Eğitim Sen Nusaybin temsilciliğinin hayatını kaybeden 3 öğretmene ithaf ettiği Futbol turnuvası başladı.
spor Haberi
Nusaybin’de Eğitim-Sen’den öğretmenler anısına futbol turnuvası

Eğitim Sen Nusaybin Temsilciliği tarafından organize edilen 15. Geleneksel Halı Saha Futbol turnuvası başladı. Turnuvanın trafik kazasında hayatını kaybeden Suzan Basın ve Büşra Yıldız ile Kovid-19 hastalığından hayatını kaybeden Hamza Gürbüz’e adandığı belirtildi.

Turnuva Eğitim Sen Temsilcisi Yakup Taşçı’nın açılış konuşmasıyla başladı. Eğitim Sen tarafından Nusaybin’de organize edilen 15. Geleneksel Dostluk ve Dayanışma Halı Saha Futbol Turnuvasının başladığını kaydeden Taşçı, 38 takımın mücadele edeceğini söyledi.

Turnuva amacının öğretmenler, sağlık çalışanları ve ataması yapılmayan öğretmenler arasında dostluk, dayanışma ve kaynaşmayı sağlamak olduğunu ifade eden Taşçı, “Turnuvamızı Kovid-19’dan dolayı hayatını kaybeden öğretmen arkadaşımız Hamza Gürbüz ile trafik kazasında hayatını kaybeden öğretmen arkadaşlarımız Suzan Basın ve Büşra Yıldız’a adıyoruz” dedi.

Konuşmalardan sonra Eğitim Sen Temsilcisi Yakup Taşçı tarafından Fırat Anadolu Lisesi ile Kaymakam Bülent Pekdemir İlkokulu arasında oynanan ilk maç ile turnuva başladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nusaybin’de, Eğitim-Sen’den, öğretmenler, anısına, futbol, turnuvası,
Yorumlar
Haber Yazılımı