MAÜ şampiyon oldu
Haber
30 Aralık 2021 - Perşembe 15:28
 
MAÜ şampiyon oldu
Batman Üniversitesi ev sahipliğinde Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversiteler Arası 2. Lig Basketbol turnuvasında Mardin Artuklu Üniversitesi erkek takımı şampiyon, kadın takımı ise ikinci oldu.
spor Haberi
MAÜ şampiyon oldu

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü, turnuvada şampiyon olan erkek takımını ve ikinci olan kadın takımını başarılarından dolayı tebrik etti.

Yarınların şampiyonlarını güçlü bir şekilde yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü, “Basketbol, futbol, tenis ve voleybol olmak üzere öğrencilerimizin birçok branşta başarılar elde etmelerini sağlayacak eğitimlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerimiz şampiyonluklar elde edince mutlu oluyoruz. Şampiyon olan sporcularımızı ve baş antrenör hocamızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. İnanıyorum ki öğrencilerimiz başarılarıyla kendilerinden söz ettirmeye devam edeceklerdir.” dedi.

İyi bir takım ve doğru planlama ile maçlara hazırlanıp büyük bir gayret göstererek şampiyonluğa ulaştıklarını belirten Mardin Artuklu Üniversitesi Basketbol Baş Antrenörü Doç. Dr. Ozan Esmer, “Bu şampiyonluk üniversitemize armağan olsun. Tüm sporcularımızı başarılarından dolayı kutluyor, desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özçoşar’a teşekkür ediyorum.” dedi.

Turnuvada şampiyon olan MAÜ Erkek Basketbol takımı üniversiteler 1. ligine yükseldi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MAÜ, şampiyon, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı