Mardin Kız yurdunda genç kadının intiharının arka planı
Haber
17 Kasım 2021 - Çarşamba 17:31
 
Mardin Kız yurdunda genç kadının intiharının arka planı
Mardin’deki Kız Öğrenci Yurdu’nda yaşamına son verdiği belirtilen İrem Zeynep Aygün’ün arkadaşına “sen çık ben üstümü giyip geliyorum” dediği belirtildi.
Yaşam Haberi
Mardin Kız yurdunda genç kadının intiharının arka planı

Mardin Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan Artuklu Üniversitesi Ebelik birinci sınıf öğrencisi İrem Zeynep Aygün (19), şüpheli bir şekilde yaşamını yitirdi. Dün sabah saatlerinde yaşanan olayda Aygün’ün 8’inci katta bulunan odasının penceresinden intihar ettiği iddia edildi. Aygün’ün Mardin Devlet Hastanesi morguna kaldırılan cenazesine otopsi yapıldı. Cenaze ardından defnedilmek üzere ailesine teslim edildi.

Birçok medya kuruluşu genç kadının yurdun balkonundan düştüğünü iddia etse de olay balkondan düşme şeklinde olmadı. İrem’in kendisini boşluğa bıraktığı  iddia edilirken arkadaşları olay günü genç kadının sınavı olduğunu söyledi. Genç kadının oda arkadaşına “sen çık ben üstümü değiştirip geliyorum” dediği iddia edildi. Olaydan sonra genç kadının terliklerinin de pencere kenarındaki kalorifer peteğinin önünde düz bir şekilde durduğu öne sürüldü. Olayın genç kadının “gelecek kaygısı” nedeniyle yaşamına son vermek istemesi şeklinde olduğu iddia edilirken, yurtta benzer olaylara karşı güvenlik önlemlerinin yok olduğu herkes tarafından biliniyor.

Mardin Kız Öğrenci yurdunda öğrencilerin yaşadıkları sorunlar ve ihmaller yıllardan beri çözülmüyor. Daha önce kıyafetlerine karışılan öğrenciler yemeklerden ve çevrede kendilerini rahatsız eden kişilerden de şikayetçi olmuştu. Ancak bunlara rağmen sorunlar çözülememişti.

Olayın ardından genç kadının arkadaşları müdahalenin de geç yapıldığını söylemişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mardin, Kız, yurdunda, genç, kadının, intiharının, arka, planı,
Yorumlar
Haber Yazılımı