Maçlara girişte 3'üncü doz aşı şartı
Haber
05 Ocak 2022 - Çarşamba 12:26
 
Maçlara girişte 3'üncü doz aşı şartı
Futbol maçlarını stadyumda izleyebilmek için en az 3 doz aşı olma zorunluluğu getirildi. Hatırlatma dozu olanlarda 14 günlük bağışıklık süresi aranmayacak.
spor Haberi
Maçlara girişte 3'üncü doz aşı şartı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), maçlarda stadyumlara girişte artık 3. doz aşısı olmayanların alınmayacağını açıkladı. Karara göre, hatırlatma dozunu olanlarda 14 günlük bağışıklık süresi aranmayacak.

Kurumun sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bilindiği üzere karşılaşmalara seyirci olarak sadece aşı takvimini (T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan iki doz aşı olmak ya da Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan bir doz aşı olmak) tamamlamış olan kişiler veya Covid-19 hastalığını geçirip üzerinden 180 gün geçmemiş olan kişiler katılım sağlayabilmektedir.

Aşı takviminin tamamlanmasını takip eden 180 günü doldurmuş olan kişilerin kombine veya bilet almak sureti ile karşılaşmalara girebilmesi için hatırlatma aşılarını olmaları gerekmektedir. 180 günlük süreyi tamamlamış olmasına rağmen hatırlatma aşılarını olmayanların müsabakalara katılmaları mümkün olmayacaktır. 3. aşılarını veya daha sonraki aşılarını yaptırmış olan kişiler için 14 günlük bağışıklık süresi aranmayacaktır."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Maçlara, girişte, 3'üncü, doz, aşı, şartı,
Yorumlar
Haber Yazılımı