Köy Okulunda, Edebiyat, Sanat Buluşması
Haber
22 Aralık 2021 - Çarşamba 12:04
 
Köy Okulunda, Edebiyat, Sanat Buluşması
Eğitimci-Yazar Metin Aydın, Mardin Savur Yeşilalan (Barman) Ortaokulu öğrencileriyle kitap, sanat ve edebiyat üzerine söyleşi için bir araya geldi.
Kültür- Sanat Haberi
Köy Okulunda, Edebiyat, Sanat Buluşması

ardin’in Artuklu İlçesine bağlı Yeşilalan Mahallesinde , öğrencilerle kültür, sanat ve edebiyat söyleşilerinde buluşan Eğitimci-Yazar Metin Aydın, yeni neslin bu dallara farklı pencerelerden bakmasını sağladığı konusu üzerinde durdu. Edebiyatın birleştiriciliği, evrenselliği ve okuma bilinci konularına değinen Yazar Metin Aydın; okuma bilincinin küçük yaşlardan itibaren kazandırılmasının yazarlık basamağının ilk adımı olduğunu vurguladı.

     Aydın, “İnsanların ruhundaki açlık ancak bilgiyle, bilimle, sanatla ve edebiyatla giderilir. Bu uğraşlar insanların kendini gerçekleştirmesinde en önemli adımdır.” dedi

       Metin Aydın, yazarlık ve teknoloji, ülke ve dünya tarihinden yer eden yazarlar  hakkında yaptığı değerlendirmelerden sonra yayınlanmış kitaplarından deneme ve şiirler okuyarak etkinliği renklendirdi.

      Okul Müdürü Murat Kaymaz, okul bünyesinde yapılan kültür-sanat etkinlikleri kapsamında Eğitimci - Yazar Metin Aydın'ı ağırladıklarını, bundan sonra da öğrenciler için bu tür etkinliklerimiz devam edeceklerini, belirtti.

Yazar Aydın, aktif ve etkileşimli geçen söyleşiyi, öğrencilerden sorular aldı ve verdiği cevaplarla öğrencilerin ilgisini çekti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köy, Okulunda,, Edebiyat,, Sanat, Buluşması,
Yorumlar
Haber Yazılımı