Kadınlar DEVA’da buluştu
Haber
26 Kasım 2021 - Cuma 12:31
 
Kadınlar DEVA’da buluştu
Kadına karşı şiddet için DEVA Partisinde bir araya gelen kadınlar şiddete hayır dedi.
gündem Haberi
Kadınlar DEVA’da buluştu

DEVA Partimizin il kadın çalışmaları başkanlığı Öncülüğünde kadına şiddet'e karşı düzenlenen seminere il başkanı Avukat Mesut Aydoğan, İl kadın çalışmaları başkanı ve il kurumsal iletişim ve halkla ilişkiler başkanı Kadir Kerimoğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleşti.

Seminere Mardin barosu kadın hakları merkezi başkanı Avukat Seher Acay, Mardin Barosu kadın hakları merkezi yönetim kurulu üyesi Avukat Dilan Koç ve Aile psikoloğu Tamer Babur konuşmacı olarak katıldı. Seminere ilçe kadın çalışmaları başkanları ve kadın teşkilat üyelerinin yanı sıra kadın katılımcıların büyük ilgigösterdi.

DEVA Partisi il kadın çalışmaları başkanı Özlem Karataş, “Hepimizin bildiği gibi maalesef her yeni güne yeni bir kadın cinayeti şiddeti veya mağduriyeti ile uyanır olduk sadece Ocak ayı itibari ile bile ülkemizde 260 kadın öldürüldü her üç kadından biri Hayatı boyunca en az bir kere fiziksel şiddete maruz kalıyor. Sadece fiziksel olarak da değil kadına yönelik yapılan psikolojik sosyal ve ekonomik şiddeti de her geçen gün artmaktadır. Kadının kendi ülkesinde huzur içinde yaşayamadığı bir toplumda ailede sosyal hayatta huzur ve düzenin sağlanması mümkün değildir şiddeti ortadan kaldırmanın en temel yolu toplumdaki her kesimin bütün mekanizmaları topyekün şiddetle mücadele etmesi ile mümkündür. Aile kavramının çok değerli olduğunu kültürümüzde ailenin huzuru, birliği, Çocuğun mutluluğu, sağlıklı bir birey olabilmesi En nihayetinde toplumun huzur ve refahı ancak ve ancak kadınlarımızın sevgi saygı görmesi her alanda her anlamda kişilik haklarını teslim edilmesi ile mümkündür. Bu bağlamda bizler deva Partisi olarak her zaman kadına canlıya çocuğa yönelik her türlü şiddetin karşısında olacağız her zaman her platformda sesimizi yükselteceğiz Mardinli kız kardeşlerimizin ablalarımızın annelerimizin bize ne zaman ihtiyacı olursa her zaman yanlarında olacağız sivil toplum kuruluşlarıyla kurumlarımızla kadın komisyonlarıyla baromuzla her zaman İşbirliği içerisinde olacağız ve biliyoruz ki ancak elele verirsek hep beraber olursak toplumdaki tüm şiddetin önünde durabiliriz bugün burada bizimle olmanız sesimize ses gücümüze güç katmanız bizim için çok kıymetli tekrardan hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadınlar, DEVA’da, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı