Günay, “HDP halkların geleceğidir”
Haber
08 Ocak 2022 - Cumartesi 16:05
 
Günay, “HDP halkların geleceğidir”
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kızıltepe İlçe Örgütü 4. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi.
politika Haberi
Günay, “HDP halkların geleceğidir”

Salonun girişine Kürtçe, Türkçe, Süryanice ve Arapça “Şimdi HDP Zamanı” yazılı pankartlar asılırken, kadınlar ile gençlerin yoğun katılımı dikkat çekti.

Kongrede HDP Sözcüsü ve Mardin vekili Ebru Günay söz aldı.

HDP’nin temsil ettiği siyasetin direniş ve mücadele ile büyüdüğünü dile getiren Günay, HDP’ye dönük saldırıların yoğunlaştığı bir dönemde kongre gerçekleştirdiklerini belirterek, “Kongre salonundaki bu kalabalık bir kez daha gösteriyor ki; HDP’liyiz ve her yerdeyiz. HDP halktır ve halk burada diyoruz” ifadelerini kullandı.

 

HDP halkların geleceğidir

 

Siyaset olarak Kürtlere söyleyecek sözleri olmayanların ancak HDP’ye saldırmakla meşgul olduklarını ifade eden Günay, saldırılara rağmen HDP’yi büyütmeye ve mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.

 Deniz Poyraz’ın katledilmesini AKP-MHP iktidarının kirli siyasetinin sonucu olarak değerlendiren Günay, “Bizler Deniz’in hesabını sizden soracağız. Ant olsun ki; katlettiğiniz her bir arkadaşımızın hesabını sizden soracağız. Bunu kadın mücadelemiz ile gençlik mücadelemiz ile ‘Şimdi HDP zamanı’ diyerek yapacağız. Çünkü HDP bu topraklardaki barışın, kardeşliğin, özgürlüğün ve Türkiye demokrasisinin teminatıdır. Kendi faşizmini güçlendirmeye çalışan AKP-MHP faşizmi her gün partimize saldırıyor. Ama bir kez daha söylüyorum; HDP Türkiye halklarının geleceğidir” dedi.

İktidar gidiyor

“İktidar artık gidiyor” diyen Günay, “2022 yılı bizim için zaten mücadele yılı olacak. 2021 yılını kaybettiler ve biz 2022 yılını da onlara kaybettirecek” diye konuştu.

Günay’ın konuşmasının ardından kongre konuşmalar ile devam etti. Konuşmaların ardından mali rapor ve faaliyet raporu okunarak, yeni yönetimin seçimi yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde HDP Kızıltepe İlçe Eşbaşkanları Mehmet Fatih Öztürk ve Aysel Ayav seçildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Günay,, “HDP, halkların, geleceğidir”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı