Ev değil uyuşturucu yuvası
Haber
11 Mayıs 2021 - Salı 12:56
 
Ev değil uyuşturucu yuvası
Mardin’de birinci Cadde üzerinde bulunan tarihi metruk evler tehlike saçıyor.
Yaşam Haberi
Ev değil uyuşturucu yuvası

Artuklu ilçesinde gece gündüz madde bağımlılarının mekânı haline gelen terk edilmiş harabe evler nedeniyle vatandaşlar tepki gösteriyor. Mahalle sakinleri bir an önce bu evlerin bakımı yapılıp eski haline getirilmesi için yetkilileri göreve davet etti.

‘Mahalle sakinlerini tedirgin’’
 Mahalle sakinlerinin sürekli tedirginlik içerisinde olmasına sebep olan söz konusu harabe evlerde uyuşturucu bağımlılara mesken haline geldiğini belirterek, Akşam ve sabah saatlerinde söz konusu evin bulunduğu güzergahı kullanmak isteyen vatandaşlar evde barınan madde bağımlılarının hedefi haline geldiğini söylüyor.
 
‘Her türlü tehlikeye davetiye çıkarıyor’
 
Konu ile ilgili açıklamada bulunan mahalle sakinlerinden Bülent Tosun, Gece bir aile buradan geçemiyor. Gece geç saatlerde esrar çeken mi dersiniz Bali çeken mi dersiniz ne isterseniz hepsi var. Adeta madde bağımlılarının yuvası haline geldi. Zaten baktığınız zaman her yerde madde kullanmak için kullandıkları malzemeler ya da alkol şişelerini her yerde görebilirsiniz. ”dedi
 
‘Temizliğe önem veriyorlarsa bu evi yıksınlar’
 
Yıllardan beri buranın böyle olduğunu ve kimsenin de bir şey yapmadığını söyleyen Tosun” Bu harabe evde geceleri balici, tinerci, fuhuş ne ararsan o vardır. Mademki burada temizliğin önemini biliyorlarsa gelip bu harabe evi de yıksınlar. Kokudan burada duramıyoruz. Gelen giden buraya çöpünü atıyor.” diye konuştu.
 
‘Gözde mahalle kenar mahallesine döndü’
 
 “Eskiden burası mahallenin gözbebeği olan bir evdi çok güzel bir bahçesi olduğunu kaydeden Tosun,” Belli başlı insanlar otururdu. Şu anda ise burası kenar mahallelere dönmeye başladı. Defalarca emniyet ekiplerine ihbar geçilmesine rağmen bir şey yapılmadı. Mahalle sakinleri olarak artık bir çözüm istiyorlar. Çevrede oturan bütün mahalle sakinlerinin şikâyetçidir. Bu ev yıkılmak üzere bir harabedir. Burası madde bağımlılarının evi ve çöp yuvasına dönmüş durumda. Sonuçta bu mahallede fırına bakkala giden çocuklar var. Hem can güvenliği hem de yıkılma tehlikesi açısından kötü örnek teşkil ediyor.  Yetkililerden rica ettiğini ve buranın bir an önce yıkılması gerekir. Buralar birilerinin başına yıkılmadan bu duruma el atsınlar. Görüntü olarak kötü olmasının yanında tinercilerin de burada toplanması ve burada fuhuş yapılması açısından mahalle sakini olarak tedirginiz. Artık yıkacaklarsa önlem alacaklarsa bir an önce yapmalılar. Yetkililerimizden isteğimiz buna derhal çözüm bulmalarıdır.” Şeklinde tepkisini gösterdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ev, değil, uyuşturucu, yuvası,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ev değil uyuşturucu yuvası
Ev değil uyuşturucu yuvası
Ev değil uyuşturucu yuvası
Ev değil uyuşturucu yuvası
Ev değil uyuşturucu yuvası
Yorumlar
Haber Yazılımı