Döviz krizi Ankara'yı hareketlendirdi: Muhalefet toplanıyor
Haber
23 Kasım 2021 - Salı 18:03
 
Döviz krizi Ankara'yı hareketlendirdi: Muhalefet toplanıyor
Gezilerini iptal eden Kılıçdaroğlu yarın MYK'yı toplayacak. Akşener ekonomi kurmaylarını genel merkezde toplantıya çağırdı. Davutoğlu, Akşener ve Kılıçdaroğlu ile görüşecek.
ekonomi Haberi
Döviz krizi Ankara'yı hareketlendirdi: Muhalefet toplanıyor

Türk Lirası'nın bugün döviz karşısında hızla değer kaybetmesinin ardından Ankara'da muhalefet hareketlendi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, piyasalardaki gelişmeler üzerine, ekonomi kurmaylarını Genel Merkez'de toplantıya çağırdı. Yarınki programını iptal eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da saat 12.00'de MYK'yi toplayacak

Dolar kuru 13 TL’yi geçti. Euro ise, 14 TL’nin üzerine çıktı. Altın fiyatları tek tek rekor tazeledi.

Dolar krizinin ardından harekete geçen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ekonomi kurmaylarını saat 18.00'de Genel Merkez'de toplantıya çağırdı. İYİ Parti'nin açıklamasında toplantıda piyasalardaki hareketliliğin ve alınması gereken önlemlerin değerlendirileceği belirtildi.

DAVUTOĞLU'DA HAMLE YAPTI

Öte yandan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, ekonomideki gelişmelerin ardından bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın ise İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile biraraya geleceğini duyurdu.

CHP MYK TOPLANIYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, döviz kurlarındaki yükseliş ve ekonomideki gelişmeler  nedeniyle Antep ve Urfa ziyaretlerini iptal etti. 

CHP kaynaklarından edinilen bilgiye göre,  Kılıçdaroğlu’nun yarın saat 12.00’de Olağanüstü MYK toplantısına başkanlık edeceği öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Döviz, krizi, Ankara'yı, hareketlendirdi:, Muhalefet, toplanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı