Dicle Elektrik’ten Derik’te 12milyon liralık şebeke yatırımı
Haber
17 Eylül 2021 - Cuma 13:55
 
Dicle Elektrik’ten Derik’te 12milyon liralık şebeke yatırımı
Dicle Elektrik tarafından Mardin’in Derik ilçesine bağlıZeytinpınar, Bahçelievler, Cevizpınar ve Kale mahalleleriyle Diyarbakır Bulvarı ve Hastane caddesinde 12 milyon liralık şebeke yatırımı yapılacak.
ekonomi Haberi
Dicle Elektrik’ten Derik’te 12milyon liralık şebeke yatırımı

Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürlüğü tarafından Derik ilçesine bağlı Zeytinpınar, Bahçelievler, Cevizpınar, Kale mahalleleri ile Diyarbakır Bulvarı ve Hastane caddesinde toplam 12 milyon liralık şebeke yatırımı gerçekleştirilecek. İlçede ana caddelerde bulunan direkler kaldırılarak iletim hatları yeraltına alınacak. 

Yatırım çalışmasıyla ilçede 13 kilometre alçak gerilim (AG) ve11 kilometreorta gerilim (OG) yeraltı kablosunun yanı sıra 26 kilometre AG ve6 kilometre yüksek gerilim havai hatkablosu döşenecek.Yatırım bölgesindebiri 250 KVA diğeri 1.000 KVA olmak üzere toplam 1.500 KVA gücünde 3 ayrı trafotesis edilirken, aydınlatma için de farklıgüzergâhlarda70 adet aydınlatma direği montajı yapılacak.
Yılsonuna kadar tamamlanması planlanan şebeke yatırımından yaklaşık 3 bin 500 abonenin yararlanması bekleniyor. 

Dağıtım şebekesi daha da güçlenecek

Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürü Halil Homan, il genelinde enerji alt yapısını güçlendirmek için yatırımların hız kesmeden devam ettiğini belirterek, “Hizmet kalitesinin yükseltilmesi için özverili bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Tüketicinin faydasını gözeterek her süreci azami bir gayretle yürütüyoruz. Derik ilçemizdeki çalışma tamamlandığında,elektrik dağıtım şebekemiz daha da güçlenecek” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dicle, Elektrik’ten, Derik’te, 12milyon, liralık, şebeke, yatırımı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı