DEVA Partisinden Mardin'e ziyaret
Haber
19 Haziran 2021 - Cumartesi 12:28
 
DEVA Partisinden Mardin'e ziyaret
Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Merkez ekibi Mardin’e çıkarma yaparak, 3 gün önce vefat eden deva partisi Mardin il kurucu üyesi ve seçim işlerinden sorumlu il başkan yardımcısı Yener Ensarini’nin ailesine taziye ziyaretinde Bulundu.
politika Haberi
DEVA Partisinden Mardin'e ziyaret

Mardin Esnaf ve Sanatkarlar odası, Mardin ticaret odası,Mardin Tekstilciler derneği, Mardin (OSB) Organize sanayii Bölgesi başkanlığını ziyaret edip Sanayiciler ve üreticilerle bir araya geldi.

 

DEVA Partisi İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak, Güneydoğu Bölge Koordinatörü Van Eski Milletvekili İkram Dinçer, Kurucular Kurulu Üyeleri İbrahim Dönertaş, Av. Yusuf Türkmen Mardin’e gelerek bir dizi etkinliklere katıldı.

 

Mardin İl Başkanı Av. Mesut Aydoğan’ın yanı sıra, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanlarının da bulunduğu Mardin İl Başkanlığında Teşkilat Üyeleri ile bir toplantı yapıldı.

Vefat eden Mardin il kurucularından Yener Ensari’nin Ailesine taziye Ziyaretinde bulunuldu Ve ardından sırası ile Esnaf Ve Sanatkarlar Odası, Mardin ticaret Odası, Ziyareti bir Gerçekleştirilerek Mardin Artuklu 1. Cadde de esnafına Ziyareti yapıldı.

Mardin (OSB) Mardin organize Sanayi bölgesi başkanlığında Başkan Nasır Duyan ile bir araya gelen heyet Daha sonra Mardin Organizede bulunan Tekstilciler Derneği Başkanı Ahmet Azun ve Dernek üyeleri ile Bir araya geldi.

 DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak Sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben sanayicim. Sanayi ile ilgili, şirketler ile ilgili sizlere çok teknik ve uzun bir sunum yapabilirim. Mali ve idari konularda ne sorarsanız cevaplayabilirim Mardin ‘de Gördüğümüz kadarı ile çok büyük bir üretim potansiyeli var Fakat üretici kendi kaderine terk edilmiş Kendi imkanları ile ayakta Durmaya çalışıyor Oysa devletin görevi Üreticiyi teşvik etmek İhracatın önünü açıp İstihdam alanı yaratarak Sanayi ve Üreticinin Önünü Açmaktır. DEVA Partimizin iktidarında Mardin 2. Organize sanayi bölgesini de faaliyette Koyarak Mardin’i Dünya pazarında Cazibe bir Bölge haline getirerek Hem üretimi artırmak hem istihdam alanı yaratmak hem ülke ekonomisini ayağa kaldıracak Kısa, Orta Ve uzun Planlamalar İle Mardin’i Bir sanayi şehri Haline Getirilebilir” dedi.

DEVA Partisi Bölge Koordinatörü Eski Milletvekili İkram Dinçer ise konuşmasında şunlara değindi: “Bu kadronun hazırladığı tüzük, program, güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüş ve anayasa hazırlığı muhalefete olduğu gibi iktidara dahi yol gösteriyor. Nitekim bizim anayasa çalışmamızdan sonra iktidar partisi de 18 yıl sonra biz de hazırlık yapıyoruz” diye konuştu.

DEVA Partisi İl Başkanı Av. Mesut AYDOĞAN da şunları kaydetti: “Organize de ki sanayici ve üreticileri ve üyelerinin  bu yönüyle bizleri sorunlarına ortak ettiği ve gösterdiği güler yüz ve misafirperverlik için çok teşekkür ederiz. Biz DEVA Partisi olarak ilimizin, halkımızın tüm sorunlarına çözüm arama derdindeyiz. Sadece muhalefet olsun diye doğru bir şey varsa karşı çıkmıyor aksine destekliyoruz. Yanlışın da yanlış olduğunu söylüyor alternatif çözümü de sunmaktan imtina etmiyoruz. Hizmetlerden her vatandaşın adil ve eşit şekilde yararlanması rövanşist ve partizanca hareket edilmemeli”

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEVA, Partisinden, Mardin'e, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı