DEDAŞ’tan 3 günlük elektrik kesintisi
Haber
19 Ekim 2021 - Salı 13:39
 
DEDAŞ’tan 3 günlük elektrik kesintisi
Dicle Elektrik A.Ş Mardin İl Müdürlüğü tarafından İl genelinde 3 günlük elektrik kesintisi yaşanacağı açıklandı.
gündem Haberi
DEDAŞ’tan 3 günlük elektrik kesintisi

DEDAŞ İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “İlimizde Sistem Yönetimi ve Otomasyon birimi ekiplerince akım trafosu testi, gerilim trafosu testi, kesici kontak geçiş testi ve toprak rölesi testi çalışmaları yürütüleceğinden personelin can güvenliği acısından 20.10.2021 Çarşamba günü 09:30-16:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışma doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Arıklı, Kaşıklı, Odaköy, Tosunlu ve Yumrutaş, Belli, Dora, Ortaköy, Sarıca, Timurçiftliği, Ulaşlı ve yolaldı   Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

İlimizde Sistem Yönetimi ve Otomasyon birimi ekiplerince akım trafosu testi, gerilim trafosu testi, kesici kontak geçiş testi ve toprak rölesi testi çalışmaları yürütüleceğinden personelin can güvenliği acısından 21.10.2021 Perşembe günü 09:30-16:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışma doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Büyüktepe Fındıktepe, Gözlüce, Harmandüzü, Haznedar, Hocaköy, Işıkören, Kengerli, Koçlu, Sevimli, Yaşarköy, Yurtözü  ve Çamlıdere  Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

İlimizde Sistem Yönetimi ve Otomasyon birimi ekiplerince akım trafosu testi, gerilim trafosu testi, kesici kontak geçiş testi ve toprak rölesi testi çalışmaları yürütüleceğinden personelin can güvenliği acısından 22.10.2021 Cuma günü 09:30-16:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışma doğrultusunda Artuklu  İlçesinden; Akıncı, Alakuş, Arpatepe, Buğday, Dibektaş, Hüyüklü, Karademir, Kuyulu, Küçükköy, Sakalar, Yukarıaydınlı, Çalışlı, Çatak, Çıplaktepe,ve Çukuryurt    Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

İlimizde AOB ekiplerince bakım çalışmaları yapılacağından 21.10.201 Perşembe günü 03:00-05:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışma doğrultusunda Artuklu İlçesinden; Acar, Avcılar, Göllü, İstasyon, Ofis, Ofis Osb, ve Ofis Sb Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

TEİAŞ kontrolörlüğünde 154 kV Etifosfat trafo merkezinde TRA ve TRB trafolarında yapılacak bakım nedeniyle 20.10.2021 tarihinde 10:00-13:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Kesintiden Mazıdağı İlçesinden; Aksu, Arısu, Atalar, Bahçecik, Balpınar, Bilge, Çayönü, Derecik, Dikyamaç, Duraklı, Ekinciler, Engin, Evciler, Gümüşpınar, Gümüşyuva, Gündoğan, Gürgöze, İkisu, Karaalani, Karataş, Karşıyaka, Kayalar, Kebapçı, Kemerli, Kocakent, Meşeli, Ortaklı, Ömürlü, Poyraz, Sağmal, Sakızlı, Şanlı, Şenyuva, Tanrıyolu, Tarlacık, Ulutaş, Ürünlü, Yağmur, Yalınağaç, Yeşilköy, Yetkinler Derik İlçesinden; Akıncılar, Burçköy, Göktaş, Meşeli, Üçkuyu, Şerefli, Göktaş, Meşeli, Üçkuyu, Şrefli, Bahçelievler, Cevizpınar, Dağ, Küçükpınar, Söğütözü, Taşıt, Tepebağ, Yukarımezra ve Zeyrinpınar mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEDAŞ’tan, 3, günlük, elektrik, kesintisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı