Bir Tarih yok oluyor
Haber
29 Kasım 2021 - Pazartesi 12:18
 
Bir Tarih yok oluyor
Tarihi eski Mardin’de gece gündüz madde bağımlılarının mekanı haline gelen terk edilmiş yıkık ve harabe evler nedeniyle vatandaşlar tepki gösteriyor.
Yaşam Haberi
Bir Tarih yok oluyor

Mardin turizminin gözbebeği olan tarihi eski Mardin’de yıkık ve harabe olan evlerin madde bağımlıların meskeni haline gelmesi mahalle sakinlerini canından bezdirirken vatandaşlar, yetkililere tepki gösteriyor.

Evlerin bakımları yapılmadığı gibi tamamen yıkımlarının da yapılmaması büyük bir tehlike oluşturduğunu dile getiren mahalle sakinlerinden Erdal Ekin, evler için gerekli adımların biran önce atılarak mahallelerinin madde bağımlılarından temizlemesi için yetkilileri göreve davet etti.

 

Mahalle sakinleri mağdur

 

Evlerin yaklaşık 10 yıldır yıkık ve dökük halde bulunduğunu dile getiren mahalle sakinleri, yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi için defalarca başvuru yapmalarına rağmen herhangi bir yetkilinin konu ile ilgilenmediğini öne sürdüler.

Yıkık evlerden oluşan yığıntıların yazı ayrı bir çile kışın ayrı bir çile oluşturduğunu aktaran mahalle sakinleri, “yaşlı ve engelli insanlar var bu yoldan geçince hep bir ölüm korkusuyla geçiyoruz. Yetkililerin bir an önce buraya çözüm bulmalarını istiyoruz.” ifadelerini kullandılar.

 

Her türlü tehlikeye davetiye çıkarıyor

 

Özellikle geceleri mahallede büyük bir tehlikenin oluştuğunu vurgulayan mahalle sakinlerinden Erdal Ekin, “ Gece bir aile buradan geçemiyor. Gece geç saatlerde burası madde bağımlılarının meskeni haline geliyor. Yıllardır burası bu şekilde olmasına rağmen hiç kimse bir adım atmadı. Bir sokağın bu şekilde olması hangi belediyecilik anlayışına sığar.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bir, Tarih, yok, oluyor,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bir Tarih yok oluyor
Bir Tarih yok oluyor
Bir Tarih yok oluyor
Bir Tarih yok oluyor
Bir Tarih yok oluyor
Bir Tarih yok oluyor
Yorumlar
Haber Yazılımı