Basın İlan Kurumu’ndan Basın İşletmelerine Bilgi Güvenliği Eğitimi
Haber
21 Haziran 2021 - Pazartesi 16:06
 
Basın İlan Kurumu’ndan Basın İşletmelerine Bilgi Güvenliği Eğitimi
Basın İlan Kurumu ve Dicle Kalkınma Ajansı işbirliğiyle “Basın İşletmelerinde Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Bilinçlendirme Eğitimi” programı Mardin’de yapılıyor.
gündem Haberi
Basın İlan Kurumu’ndan Basın İşletmelerine Bilgi Güvenliği Eğitimi

Basın İlan Kurumu Diyarbakır Şubesi koordinatörlüğünde Mardin Temsiliği tarafından düzenlenen “Basın İşletmelerinde Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Bilinçlendirme Eğitimi” Programı Mardin’de, Mardin ve Şırnak’ta yayın yapan gazetelerin temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştiriliyor.

T.C. Kalkınma Bakanlığı Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) 2020 Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen eğitim programının Sertifika törenine Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran katılacak.

Hilton Garden İnn Otel’de düzenlenecek sertifikalı eğitim programında bilgi güvenliği ve siber güvenlik eğitimiyle basın çalışanlarının farkındalığı artırılmış olacak.

Mardin ve Şırnak illerinde yayın yapan basın kuruluşlarının temsilci ve çalışanlarına yönelik olarak gerçekleştirilecek eğitim programında bilgi güvenliği ve siber güvenlik konusu alanında uzmanlar tarafından her yönüyle ele alınacak.

Eğitim projesi sonunda bir rapor hazırlayarak bunu kurumun internet sayfasında kamuoyunun bilgisine sunacak olan Basın İlan Kurumu, eğitim sonucunda katılımcılara siber güvenlik ve bilgi güvenliği konusunda sertifika verecek.

BİK GENEL MÜDÜRÜ DURAN BÖLGE BASINIYLA BULUŞACAK

24 Haziran Perşembe günü eğitim alanlara sertifikalarının verileceği törenin ardından Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran bölge basınıyla bir araya gelecek.

Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Batman, Bingöl, Siirt ve Muş illerinin basın temsilcileri BİK Genel Müdürü Duran ile sektörel konularda görüş alışverişinde bulunma fırsatı bulacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Basın, İlan, Kurumu’ndan, Basın, İşletmelerine, Bilgi, Güvenliği, Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı