Koronavirüse karşı 9 güçlü savaşçı!

81 ilin girişinde özel araçlarıyla seyahat edenlerin ateşleri ölçülecek

Corona'dan Ölü sayısı 108, vaka sayısı 7 bin 402

Mardinliler tedbir kurallarına uyarak dışarı çıkmıyor

18 suçtan 39 yıl 5 ay hapis cezası olan şahıs yakalandı

Rusya, Koronavirüs'e karşı ilaç geliştirdiğini iddia etti

İller arası otobüs seferleri Valilik iznine bağlı

Kızıltepe'de ofisi kahvehaneye çevirdiler, 28 bin TL ceza yediler

Kredi kartı faiz oranları düşürüldü

Hava ulaşımında virüs önlemi

 • BIST 100

  88.125%-3,72
 • DOLAR

  6,4520% 0,88
 • EURO

  7,2041% 2,04
 • GRAM ALTIN

  336,61% 0,33
 • ÇEYREK ALTIN

  555,4065% 0,33

Vali'den Çanakkale Zaferinin 105.Yıldönümü açıklaması

Vali Mustafa Yaman’ın 18 Mart Şehitler Gününü Anma Ve Çanakkale Zaferinin 105.Yıldönümü nedeniyle Mesajı Yayınladı.

Vali Mustafa Yaman’ın mesajında şu ifadelere yer verildi.:Şanlı Ordumuzun vatan topraklarını korumak ve savunmak için vatan ve mukaddesat uğrunda binlerce Şehit vererek elde ettiği Çanakkale Zaferi, Aziz Milletimizin bağımsızlık yolunda attığı ilk adımın simgesi olmuştur. Bugün Ay Yıldızlı Bayrağımızın altında huzur ve güven içinde yaşamamıza vesile olan, Cumhuriyetimizin mimarları yüce ecdadımızın en güzel eserlerinden biri olan “Çanakkale Zaferi”nin 105. yıldönümünü büyük bir coşkuyla idrak ediyoruz.

           Devletimizi, Milletimizi, Milli ve Manevi değerlerimizi korumak ve kollamak için yüzbinlerce kahramanımızın “Çanakkale geçilmez” dediği gibi, bu günlerde de  sınırlarımızın güneyinde oluşturulmak istenen terör koridoruna karşı, Fırat Kalkanı, Zeytindalı ve Barış Pınarı Harekatlarını başarıyla icra eden kahraman silahlı kuvvetlerimizin başlattığı Bahar Kalkanı Harekatında  da evlatlarımız “Bir gül bahçesine girercesine” toprağa düştüğü, dünyaya kendilerini hayran bırakan mücadeleleriyle “bu vatana göz dikilmeyeceğini” göstermiştir.

 Bu vatan evlatlarının  imanı, kahramanlığı ve kararlılığı şanlı tarihimizde olduğu gibi bugünde  tüm dünyanın takdirini kazanmıştır.

 Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıldönümü vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz vatanımızın bekası için mücadele eden Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Gazilerimizi, rahmet, şükran ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.” İfadelerini kullandı.