Anahtar Kelimeler: Nusaybin' Denetimler Sürüyor

Koronavirüse karşı 9 güçlü savaşçı!

81 ilin girişinde özel araçlarıyla seyahat edenlerin ateşleri ölçülecek

Corona'dan Ölü sayısı 108, vaka sayısı 7 bin 402

Mardinliler tedbir kurallarına uyarak dışarı çıkmıyor

18 suçtan 39 yıl 5 ay hapis cezası olan şahıs yakalandı

Rusya, Koronavirüs'e karşı ilaç geliştirdiğini iddia etti

İller arası otobüs seferleri Valilik iznine bağlı

Kızıltepe'de ofisi kahvehaneye çevirdiler, 28 bin TL ceza yediler

Kredi kartı faiz oranları düşürüldü

Hava ulaşımında virüs önlemi

 • BIST 100

  88.125%-3,72
 • DOLAR

  6,4520% 0,88
 • EURO

  7,2041% 2,04
 • GRAM ALTIN

  336,61% 0,33
 • ÇEYREK ALTIN

  555,4065% 0,33

Nusaybin'de Denetimler Sürüyor

Nusaybin belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile birlikte korona virüs salgını kapsamında Nusaybin’de denetimler gerçekleştirdi.

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Balıkçıların vermiş olduğu talimatlarla Nusaybin belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve Nusaybin Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ilçede denetimler yaptı. Esnaflara korona virüs önlemleri kapsamında gerekli tedbirlerin alınması gerektiği aktarılarak, özellikle halk sağlığının korunması ve hijyen kurallarının sağlanması konusunda ikazlar yapıldı.

Denetim kapsamında fırınlar, manavlar, pastaneler ve toptan gıda satış merkezleri denetlendi. Meyve ve sebzelerin açıkta satılmaması, ekmeklerin de paketli satılması hususunda uyarılarda bulunuldu. Pastanelerde imalat ve satış konusunda gerekli özenin gösterilmesi, toplu satılan gıdaların yerle temas edilmemesi gibi birçok konuda uyarılar yapıldı.

Bu çerçevede Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve Nusaybin Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, halk sağlığının korunması amacıyla gerekli tedbirlerin alınması, paket ve hijyen kurallarına uyulması, satış yapılırken büyük bir hassasiyetle paketlemenin yapılması gibi birçok konuda denetimler gerçekleşmeye devam ediyor.