Koronavirüse karşı 9 güçlü savaşçı!

81 ilin girişinde özel araçlarıyla seyahat edenlerin ateşleri ölçülecek

Corona'dan Ölü sayısı 108, vaka sayısı 7 bin 402

Mardinliler tedbir kurallarına uyarak dışarı çıkmıyor

18 suçtan 39 yıl 5 ay hapis cezası olan şahıs yakalandı

Rusya, Koronavirüs'e karşı ilaç geliştirdiğini iddia etti

İller arası otobüs seferleri Valilik iznine bağlı

Kızıltepe'de ofisi kahvehaneye çevirdiler, 28 bin TL ceza yediler

Kredi kartı faiz oranları düşürüldü

Hava ulaşımında virüs önlemi

 • BIST 100

  88.125%-3,72
 • DOLAR

  6,4520% 0,88
 • EURO

  7,2041% 2,04
 • GRAM ALTIN

  336,61% 0,33
 • ÇEYREK ALTIN

  555,4065% 0,33

Kızıltepe'de virüse karşı dezenfekte savaşı sürüyor

Kızıltepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Corona Virüsü’ne karşı önlem almak amacıyla Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektan ile ilçenin dört bir yanında dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan’ı V. Hüseyin Çam’ın talimatları doğrultusunda alınmaya başlanan önlemler, titizlikle gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda; ilçede bulunan tüm camilerde dezenfekte çalışmaları yapılarak, hastalığın önüne geçilmeye çalışılıyor. Tüm resmi kurumlarda, okullarda, toplu ulaşım taşıma araçları ve toplu kullanım alanlarında da dezenfekte çalışmaları devam ediyor.

Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için önemli diyen Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan’ı V. Hüseyin Çam: “Cuma namazında vatandaşlarımızla dolup taşacak olan camilerimizde sağlıklı ve huzur içinde ibadet edilmesini sağlamak amacıyla bakteri ve mikroorganizmalara yönelik ekiplerimiz tarafından dezenfeksiyon çalışması yapıldı. Çocuklarımızın eğitim gördüğü okullarda, toplu kullanım alanlarında, toplu ulaşım taşıma araçları ve tüm resmi kurumlarda ise çalışmalarımız devam ediyor. Ekiplerimiz çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.” dedi.