Haber Detayı
06 Ocak 2021 - Çarşamba 13:44
 
Yüzde sıfır Üniversite: MAÜ
Başarısızlık abidesi Mardin Artuklu Üniversitesi YÖK’ün açıkladığı raporda her şeye sıfır çekti.
eğitim Haberi
Yüzde sıfır Üniversite: MAÜ

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, 189 üniversitenin her birine ait “2019 Yılı Üniversite İzleme ve Değerlendirme Raporu”nu açıkladı.

Buna göre Atatürk Üniversitesi Topluma Hizmet ve Sosyal Sorumluluk Kategorisinde “Üniversite Sosyal Sorumluluk Projeleri Sayısı” alanında 475 proje ile birinci sırada yer alırken Mardin Artuklu Üniversitesi bu alanda son sırada yer alarak sıfır çekti.

Tüm Sivil Toplum Kuruluşlarının yanı sıra basınında destek verdiği Tıp fakültesi hayalide böylece yayınlanan raporla birlikte başarısızlığın ortaya çıkması ile nereye varacağı ise merak konusu oldu.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından 2018 yılından itibaren üniversitelerin güçlü yönlerini ortaya koymak amacıyla yürütülen ve üniversitelerin 5 ana kategorideki 45 göstergede değerlendirilmeye tabi tutulduğu ‘Üniversite İzleme ve Değerlendirme Raporu’nun’ 2019 verileri açıklandı. Raporda, Türkiye’deki üniversitelerin 2019 yılı karne verilerinde tüm alanlarda gözle görülür bir iyileşme dikkat çekerken bu oranlar Mardin Artuklu Üniversitesi için hayal kırıklığı yarattı.

YÖK’ün 2018 Raporunu tıklayınız…

YÖK’ün 2018 Raporunu tıklayınız…

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yüzde, sıfır, Üniversite:, MAÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı